Przejdź do treści

Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 330 im. Nauczycieli Tajnego Nauczania w Warszawie​

Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 330 im. Nauczycieli Tajnego Nauczania w Warszawie​

Wolontariat

„Warszawskie partnerstwa dla wolontariatu”   to działanie umożliwiające otrzymanie dofinansowania dla partnerstw instytucji publicznych, które wspólnie rozwijają wolontariat.  Celem powstawania partnerstw jest stworzenie przestrzeni do współpracy instytucji, wspólnej realizacji projektów wolontariackich i wyjścia poza swoją instytucję z promocją idei wolontariatu. 
Nasza szkoła wraz z Partnerami: Urzędem dzielnicy Ursynów, Stowarzyszeniem Szansa, MAL oraz Biblioteką na ul. Kłobuckiej składa wspólny projekt, który mamy nadzieję, że zostanie pozytywnie zaopiniowany.
Trzymajcie kciuki!


Szkolni Wolontariusze przygotowali kartki świąteczne dla dzieci i seniorów przebywających w szpitalach.
Będziemy je wysyłać w przyszłym tygodniu.


Po długiej przerwie w naszej szkole odbyła się kawiarenka charytatywna. Szkolni Wolontariusze zamienili się w mistrzów cukiernictwa i przygotowali przepyszne wypieki. Kawiarenka cieszyła się dużym powodzeniem, dzięki czemu udało nam się zebrać 1393,03 zł!!!! Całkowity dochód wesprze działalność Fundacji Hospicjum Onkologiczne. Dziękujemy i zapraszamy w grudniu:)


Program „Pola Nadziei 23/24” uważamy za otwarty!
Nasze Wolontariuszki z klasy 6a Pola, Hania, Zuzia i Zuzia oraz 7a Michalina, Laura, Julia, Hania,Olga,Małgosia, Zuzia i Asia posadziły przed Hospicjum Onkologicznym cebulki żonkili. 
Wosiną, kiedy zakwitną kwiaty, posłuża jako cegiełka na rzecz Hospicjum.
 
POLA NADZIEI

Rok szkolny 2023/24 – zapraszamy
zgoda-wolontariat-kl.-1-3
zgoda-wolontariat-kl.-4-8
Regulamin wolontariat

Pola Nadziei

Nasza szkoła od kilku lat bierze udział w programie Pola Nadziei – programie, który zwraca uwagę na osoby przewlekle chore.
Z początkiem jesieni sadziliśmy Żonkilowe Pole Nadziei. Obecnie kwiaty już przekwitły i zgodnie z tradycją posłużyły jako cegiełki podczas zbiórek pieniężnych.
Nasze Wolontariuszki – Karolina, Gabrysia, Emilka i Matylda przed szkołą kwestowały na rzecz Hospicjum Onkologicznego.

Pola Nadziei wolontariusze



Ośmiu Wspaniałych

Miło nam poinformować, że uczennice naszej szkoły przeszły dzielnicowe eliminacje Konkursu „Ośmiu Wspaniałych” a wczoraj prezentowały swoją działalność w ramach wolontariatu przed komisją podczas eliminacji na szczeblu stołecznym.
Gratulujemy!!!!
Konkurs „Ośmiu Wspaniałych” służy przede wszystkim propagowaniu idei wolontariatu, zwraca uwagę na młodzież, która bezinteresownie pomaga innym, a dzięki swoim działaniom staje się wzorcem dla rówieśników.

Zuzia I Diana Ośmiu Wspaniałych


Wolontariat – regulamin
Wolontariat – zgoda klasy 1-3
Wolontariat – zgoda klasy 4-8
Regulamin programu Starsza Siostra, Starszy Brat



Podziękowanie

Zakończyła się zbiórka materiałów medycznych dla ukraińskich skautów, zorganizowana przez 154 Warszawską Drużynę Harcerską oraz Szkolny Wolontariat. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu Państwa, kilka kartonów z opatrunkami, lekarstwami, specjalistycznym sprzętem jest już w drodze do Ukrainy.
Szczególne podziękowania składamy Radzie Rodziców, która zaangażowała się w zbiórkę i przekazała środki finansowe na ten cel oraz pewnej tajemniczej osobie, która ufundowała wielkie pudło środków medycznych oraz profesjonalny plecak ratowniczy. BARDZO DZIĘKUJEMY!!

Wolontariat - paczki dla Ukrainy



 „WYŚLIJ PĄCZKA DO AFRYKI 2022”

Kup wirtualnego pączka – pomożesz wybudować studnie w Afryce!

Twoja darowizna sprawi, że kobiety nie będą chodzić wiele kilometrów po wodę, a dzieci przestaną chorować, bo będą pić czystą wodę ze studni.

Możesz też podarować afrykańskiemu dziecku ciepły posiłek i kolejny rok nauki w szkole.

Misjonarze zamienią Twoją darowiznę na pomoc potrzebującym.

Rachunek jest prosty: to posiłki dla osieroconych dzieci, to kubek czystej wody z nowej studni, to edukacja dla dzieci z buszu, to lekarstwa dla chorych.

Zamień swoją pączkową darowiznę na konkretną pomoc dzieciom, ubogim, którymi opiekują się kapucyni.

Przelew tradycyjny
Jeśli preferujesz przelew bezpośrednio z własnego konta lub wpłatę na poczcie, prosimy o podanie
w tytule wpłaty, oprócz dopisku „Pączek dla Afryki”, adresu e-mail. Będziemy mogli przesłać Ci podziękowanie za Twoją pomoc.
Każdą wpłaconą darowiznę możesz odliczyć od dochodu przed opodatkowaniem!

Numer konta: 26 1240 4533 1111 0010 5274 9794

FUNDACJA KAPUCYNI I MISJE
ul. Korzeniaka 16, 30-298 Kraków

Wyślij E-Pączka  O co nam chodzi (kapucyni.pl)

Dołącz do akcji! Wyślij swojego pączka do Afryki!

Dnia 24 lutego w Tłusty Czwartek Wolontariusze naszej szkoły przeprowadzą kwestę na terenie naszej szkoły. Będzie można ich spotkać przed szkołą  od godziny 7.30 do 8.00, a także podczas długich przerw.

Fundacja Kapucyni i Misje prowadzi akcję charytatywną, która ma na celu pozyskanie środków
na projekty realizowane w Republice Środkowoafrykańskiej i Czadzie.

Datki zostaną przeznaczone na dożywianie głodnych dzieci, ich edukację oraz wsparcie tamtejszych wspólnot.
Za pomocą elektronicznego systemu eCard, korzystając z karty płatniczej i e-Przelewów, możesz złożyć darowiznę.
Wszystkie zebrane pieniądze trafią na konto Fundacji Kapucyni i Misje, która jest organizatorem akcji.

Każdą wpłaconą darowiznę możesz odliczyć od dochodu przed opodatkowaniem!

Zachęcamy do wsparcia akcji!! Wolontariat!

Plakat przedstawia sposób w jaki można wspomóc dzieci z Afryki wysyłając wirtualnego pączka.


Serce symbol akcji Szlachetnej Paczki. Lubię ludzi.

Szanowni Państwo,

rozpoczynamy akcję „Szlachetna Paczka”. Poniżej przedstawiamy opis rodziny, której będziemy pomagać. Zbiórka potrzebnych rzeczy trwa do 10.12.2021 r. Liczymy na Państwa pomoc i wsparcie. Przyniesione artykuły prosimy zostawiać w sali Si2 (sala obok dużej sali gimnastycznej), 108 lub 109 oraz u wychowawców. Zachęcamy do zbiórek finansowych w klasach, by móc zakupić potrzebny Voucher do wykorzystania w sklepie z żywnością.  

Ewentualne pytania prosimy kierować przez Librus (p. P. Madej, p. M. Turowskiej, p. K. Wilk).

„Razem zmieniamy świat na lepsze!” 

Wolontariat

Opis rodziny

Pani Maria 65 lat

Historia Rodziny

Pani Maria pracowała jako pomoc kuchenna w domu opieki dla seniorów. Z życia zawodowego zawsze najbardziej doceniała możliwość pracy z ludźmi. Zawsze była bardzo samodzielna i pracowita. Przez długi okres czasu pani Maria mieszkała ze swoją córką i wnukami. Pierwsze problemy pojawiły się, gdy dowiedziała się, że jest chora na serce. Od 10 lat przyjmuje leki i jest pod stałą opieką kardiologa. Od czasu wyprowadzki córki i wnuków, pani Maria czuje się również bardzo samotna. Kobieta swoją emeryturę (1620 zł) przeznacza na opłaty związane z mieszkaniem oraz na leki (1014 zł). Na życie zostaje jej 606 zł.

Piękno Rodziny

Pani Maria bardzo lubi pomagać innym. Z przyjemnością spędza czas ze swoimi wnukami. Pomaga również swojej koleżance w walce z depresją. Jak sama wspomina – codziennie dzwoni do niej aby zmotywować kobietę do wykonywania codziennych czynności. Pani Maria jest człowiekiem o wielkiej pasji do łyżwiarstwa figurowego. Z radością wspomina czasy, kiedy należała do klubu sportowego, w którym mogła pokazywać i doszkalać swoje umiejętności.

Trzy kluczowe potrzeby Rodziny 

Voucher do wykorzystania w sklepie z żywnością.

Pani Maria ma mało miejsca do przechowywania żywności. Najwięcej pieniędzy przeznacza na jedzenia, które szybko może się popsuć. Bardzo ucieszyłaby się z vouchera do sklepu żywnością. Dzięki temu jedzenie nie zmarnowałaby się, a mogłoby być wykorzystane w większym odstępie czasu.

Szkła do okularów do czytania.

Pani Marii pogorszył się wzrok. W obecnych okularach nie jest w stanie czytać. Ma już oprawki, chciałaby wymienić jedynie szkła na mocniejsze.

Kurtka i buty na zimę.

Pani Maria nie ma ubrania oraz butów na zbliżającą się zimę.

Pozostałe potrzeby Rodziny

Żywność trwała

Voucher do wykorzystania w sklepie z żywnością.

Odzież

Maria: Kurtka (Zimowe)

Rozmiar: L, Uwagi: Sylwetka szczupła, niski wzrost. Kurtka w ciemnych kolorach (granatowa, czarna, wiśniowa), długość: przed kolano.

Obuwie

Maria: Kozaki/buty zimowe

Rozmiar: 36, Uwagi: Buty czarne na grubszej podeszwie, bez obcasów. Szeroka stopa. Typu botki. Na wysokość kostki/ za kostkę.

Inne potrzeby materialne

Uwagi:

Pani Marii pogorszył się wzrok. W obecnych okularach nie jest w stanie czytać. Ma już oprawki, chciałaby wymienić jedynie szkła na mocniejsze.

Szkła do okularów do czytania.

Szczególne upominki

Maria: Perfumy.

Pani Maria lubi słodkie zapachy.


Sadzimy Pola Nadziei

W dniu 20 października, przed naszą szkołą, wolontariusze posadzili nowe Pole Nadziei.  A w czwartek, 21 października ,wolontariusze z klas 7 i 8 wraz przedszkolakami posadzili kilkaset żonki przed Hospicjum Onkologicznym. Towarzyszył im Pan Burmistrz Robert Kempa, który na koniec został obdarowany przez dzieci prezentem i oklejony serduszkami.

Mandarynkowi wolontariusze spisali się na medal! Burmistrz i pracownicy Hospicjum byli pod ogromnym wrażeniem ich zaangażowania i opiekuńczości w stosunku do młodszych kolegów.

Teraz czekamy na wiosnę i efekty naszego sadzenia.  Kwiaty posłużą jako cegiełka na rzecz hospicjum.

Wolontariusze z klasy 8 sadzą przed szkołą pola nadziei.

Wolontariusze z przedszkolakami i Panem Burmistrzem sadzą żonkile przed Hospicjum.

Zdjęcie grupowe Wolontariuszy przed Hospicjum. Burmistrz oklejony przez dzieci serduszkami.

Na zdjęciu Burmistrz otrzymuje prezent od dzieci, wolontariusze sadzą kwiaty.



Podsumowanie akcji charytatywnej „Opatrunek na ratunek”

Wolontariat szkolny pragnie złożyć serdeczne podziękowania wszystkim, którzy włączyli się do akcji „OPATRUNEK NA RATUNEK”  organizowanej przez Fundację Redemptoris Missio.

Dzięki Państwu podarowane opatrunki zostaną wysłane do szpitali misyjnych w Afryce. Zebraliśmy ponad 80 sztuk różny środków opatrunkowych, które dzisiaj wspólnie z wolontariuszami spakowaliśmy i wysłaliśmy do Poznania.

Dziękujemy za wsparcie i zachęcamy do udziału w kolejnych akcjach!

Wolontariat

Wolontariusze pakują zebrane opatrunki dla Fundacji Redemptoris Missio.



Konkurs „Wolontariat w mojej głowie”

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie promującym ideę wolontariatu pt. „Wolontariat w mojej głowie”, realizowanego w partnerstwie Centrum Pomocy Społecznej Dzielnicy Śródmieście im. prof. Andrzeja Tymowskiego z Domem Kultury Śródmieście, w ramach projektu „Ochotnicy Warszawscy”. Konkurs ma charakter otwarty i adresowany jest do wszystkich, którym idea społecznego zaangażowania jest szczególnie bliska.

Zadaniem uczestników konkursu jest zaprojektowanie kreatywnej grafiki, informującej o misji wolontariatu i zachęcającej do angażowania się w działania na rzecz innych. Prace należy składać w formie cyfrowej tj. grafiki komputerowej lub skanu pracy wykonanej tradycyjnie w dowolnej kolorystyce (również czarno-białej). Wybrane przez komisję konkursową grafiki nadesłane do konkursu zostaną zaprezentowane na wystawie w Domu Kultury Śródmieście. Zwycięskie prace posłużą do promocji wolontariatu przez warszawskie organizacje i instytucje.

Termin nadsyłania prac mija 15 października 2021 r., adres email konkurs-wolontariatcps@um.warszawa.pl

Informacje o konkursie (regulamin, karta zgłoszeniowa) znajdują się w załączniku. 

Zapraszamy do udziału w konkursie,

zespół ds. wolontariatu

Plakat
Regulamin
Karta zgłoszenia


Tusz do paki

Drodzy Uczniowie, Rodzice, Nauczyciele!!!

To proste! Pusty tusz wrzuć do paki i dokarmiaj zwierzaki! 

Kampania „Tusz do paki ”. To nic nie kosztuje, a możesz zrobić wiele dobrego dla środowiska i zwierzaków ze schroniska.

Dziś pojawiły się na szkolnych korytarzach plakaty informacyjne i oznakowane kartony, do których można wrzucić zużyte tusze z drukarek atramentowych.

Dlaczego warto wziąć udział:

– chronisz środowisko przed zanieczyszczeniem i przyczyniasz się do zmniejszenia wysypisk śmieci

– realnie wpływasz na zmniejszenie zużycia surowców nieodnawialnych (np. ropy naftowej)

– zmniejszasz ilość energochłonnych procesów produkcyjnych

– przyłączasz się do akcji dokarmiania zwierząt w schroniskach – im więcej zbierzemy tuszów, tym więcej karmy trafi do ich misek

– pozbywasz się kłopotliwego odpadu, którego nie można wyrzucać do normalnego śmietnika

– uczysz się postaw proekologicznych i empatii

Celem kampanii jest edukacja ekologiczna dzieci, a dzięki nim również dorosłych, w zakresie segregacji tuszów do drukarek- tzw. kartridży.

Serdecznie zapraszamy do udziału w akcji

Zespół ds. Wolontariatu

Druga edycja akcji


Zapraszamy do udziału w akcji charytatywnej „Opatrunek na Ratunek” Fundacji Redemptoris Missio z Poznania

Od początku września ruszamy z Akcją „Opatrunek na Ratunek”. Po raz kolejny wspomagamy fundację, tym razem gromadzimy środki opatrunkowe dla pacjentów misyjnych szpitali. Zbieramy wszystko, co nadaje się do opatrywania ran. To rzeczy, które w Afryce są na wagę złota.

Co zbieramy?

  • gazy jałowe i niejałowe
  • kompresy jałowe i niejałowe
  • plastry na rolkach
  • opaski dziane i elastyczne
  • rękawice jednorazowe i chirurgiczne (różne rozmiary)
  • maści: cynkowa, ichtiolowa, Sudocrem, Tribiotic, Clotrimazolum
  • ciśnieniomierze
  • termometry bezrtęciowe

Dla kogo?

Dla pacjentów misyjnych szpitali.

Jak dary dotrą do dzieci?

My jako szkoła prześlemy je do siedziby fundacji w Poznaniu. Skąd zabiorą je ze sobą wolontariusze, stomatolodzy, lekarze, pielęgniarki i położne wyjeżdżający do pracy na misjach. Pozostałe produkty wysłane zostaną do Afryki pocztą drogą

Gdzie możesz zostawić przyniesione rzeczy:

Wystarczy je włożyć do oznakowanego pudełka, które będzie stało na parapecie przy portierni.

Jak długo potrawa akcja?

Od 13 września do 15 października.

Zapraszamy do udziału w akcji!

Zespół ds. wolontariatu

Akcja charytatywna „Opatrunek na Ratunek” Fundacji Redemptoris Missio z Poznania Od początku września ruszamy z Akcją „Opatrunek na Ratunek”. Zbieramy wszystko, co nadaje się do opatrywania ran. Co zbieramy? •gazy jałowe i niejałowe •kompresy jałowe i niejałowe •plastry na rolkach •opaski dziane i elastyczne •rękawice jednorazowe i chirurgiczne (różne rozmiary) •maści: cynkowa, ichtiolowa, Sudocrem, Tribiotic, Clotrimazolum •ciśnieniomierze •termometry bezrtęciowe

TY TEŻ MOŻESZ POMAGAĆ! WOLONTARIUSZE SP 330 POSZUKIWANI! Zgłoś się do nas! Zapisy uczniów do Szkolnego Klubu Wolontariusza odbywają się do dnia 30.09.2020 r. Wystarczy pobrać zgodę z zakładki Wolontariat znajdującej się na stronie szkoły i wypełnioną dostarczyć opiekunom wolontariatu. Zapraszamy serdecznie! W razie pytań zapraszamy do kontaktu przez dziennik elektroniczny librus. Opiekunowie wolontariatu: Paula Madej (sala SI1/SI2) Katarzyna Wilk (sala 108), Monika Turowska-Pakuła (sala109), Beata Mirka (sala 102).

Skip to content