Ogłoszenie – nabór wniosków do Szkolnego Budżetu obywatelskiego

Logo Mandarynki

W dniach 11-25.03.2022 r. rozpoczyna się kolejny etap: Pisanie i składanie projektów.

Gotowe wnioski prosimy składać do sekretariatu w wersji papierowej lub do koordynatora SBO.

Życzymy wielu pomysłów i gorąco zapraszamy.

W imieniu Zespołu Roboczego SBO – koordynator Dorota Wójcik

Informacje na temat projektów:

1. Można składać następujące typy projektów:
    • inwestycje (np. remonty, prace ogrodowe),
    • zakupy (np. wyposażenie klas),
    • wydarzenia (np. impreza, dodatkowe zajęcia).
  2. Zgłaszane projekty muszą być zgodne z ogólnym prawem oraz ze Statutem Szkoły, związane z działalnością edukacyjną, wychowawczą, kulturalną, sportową, wspieraniem funkcjonowania szkoły i uczniów oraz nie mogą naruszać planów szkoły.
  3. Projekty muszą być zlokalizowane na terenie należącym do szkoły.
  4. Projekty muszą obejmować całość kosztów związanych z ich realizacją i nie powinny generować dodatkowych kosztów związanych z utrzymaniem rezultatów projektu.
  5. Projekty muszą być możliwe do realizacji do 30 maja 2022 r.
  6. Efekty projektów muszą być ogólnodostępne dla wszystkich członków społeczności szkolnej.
  7. W ramach SBO przewidziano maksymalną kwotę na pojedynczy projekt w wysokości do 1000 zł (jednego tysiąca złotych).
  8. Projekty składać mogą:
    • uczniowie i uczennice,
    • rodzice,
    • nauczyciele i nauczycielki,
    • dyrekcja szkoły,
    • pozostali pracownicy i pracownice szkoły,
    • zespoły mieszane, złożone z osób z powyższych grup.
  9. Członkowie Szkolnego Zespołu Roboczego mogą składać projekty, ale nie biorą wtedy udziału w ich weryfikacji.
  10. Projekty można składać:
    • pojedynczo,
    • grupowo
  11. Jedna osoba/grupa może zgłosić nie więcej niż 2 projekty.
  12. Projekty należy składać:
    • w wersji papierowej w sekretariacie szkoły,
    • lub mailowo poprzez PLATFORMĘ LIBRUS lub G-Suite do koordynatora (Dorota Wójcik).
  13. Za złożenie projektu uczeń/uczennica może otrzymać pochwałę lub pozytywną uwagę w dzienniku.

Wniosek SBO 2022