Mądre renifery

Zdjęcie drzwi pokoju psychologa, na których naklejone są rysunki dwóch reniferów i komiksowe „dymki” z ich wypowiedziami. Rudolf mówi: Jeśli w czymś się różnisz od rówieśników i wstydzisz się tej „inności”, to pomyśl o mnie – Rudolfie. Pamiętasz, jak moja „inność” okazała się bezcenna? Twoja też taka jest. Kometa zaś dodaje: A ja – Kometa – mam słówko do Ciebie, który nie czujesz się wyjątkowy, tylko „zwyczajny”, „przeciętny” i tym się dołujesz. Możesz sobie wyobrazić zaprzęg św. Mikołaja z samym Rudolfem, a bez nas – „zwyczajnych reniferów”? … no właśnie. I co to mówi o Tobie, jak myślisz?

W ostatnim czasie pokój psychologa odwiedziły 2 renifery z zaprzęgu św. Mikołaja: Rudolf i Kometa. Mają coś bardzo ważnego do powiedzenia dzieciom i dorosłym. Jako że nie każdy ma możliwość osobiście odwiedzić szkołę i przeczytać przesłanie reniferów, zamieszczamy je także w sieci i zachęcamy do lektury i refleksji 🙂