Szanowni Państwo,

rozpoczynamy akcję „Szlachetna Paczka”. Poniżej przedstawiamy opis rodziny, której będziemy pomagać w tym roku. Zbiórka potrzebnych rzeczy potrwa do 14.12.2023 r. Przyniesione artykuły prosimy o pozostawienie w sali Si2 (sala obok dużej sali gimnastycznej). Zachęcamy do zbiórek finansowych w klasach, by móc zakupić wygodny fotel z wysokim oparciem, o którym marzy Pan Dariusz.

Ewentualne pytania prosimy kierować przez Librus (p. P. Madej, p. A. Lutosławskiej, p. K. Wilk).

Liczymy na Państwa pomoc i wsparcie.

„Razem zmieniamy świat na lepsze!”

Poniżej link do listy zakupów, zapraszamy do współpracy. Zachęcamy do zapisywania się przy poszczególnych potrzebach rodziny.

Wolontariat!

Historia Rodziny

Pan Dariusz mieszka sam. W zeszłym roku zmarła jego mama, co pogorszyło jego sytuację finansową, ponieważ utrzymywali się z jej emerytury, oraz życiową. Po utracie mamy, z którą był bardzo związany, pan Dariusz czuje się osamotniony. Bardzo przeżył jej śmierć i trudno mu było się pogodzić z tym faktem. Jedyną osobą z rodziny, z którą ma kontakt jest brat mamy. Stan zdrowia pana Dariusza oraz wiek przedemerytalny praktycznie uniemożliwiają mu podjęcie pracy. Cierpi na wiele chorób, które utrudniają mu codzienne życie. Zanim podupadł na zdrowiu, pracował od 17 roku życia głównie w handlu. W związku z pogarszającym się stanem zdrowia, od 10 lat nie pracuje.

Codzienność Rodziny

Pomimo trudnej sytuacji materialnej, pan Dariusz jest bardzo pogodną osobą. Potrafi długo rozmawiać o swojej pasji, jaką jest muzyka. Bardzo docenia pomoc, którą otrzymuje od wujka. Utrzymuje również kontakt ze swoją koleżanką, ale nie może jej odwiedzać z uwagi na to, że ona mieszka pod Warszawą. Pan Dariusz jest bardzo wdzięczny za każdą otrzymaną pomoc, zarówno od swojego wujka, który pomaga mu jak może, pomimo również skromnej emerytury, jak również personelowi OPS. Z uwagi na swoje liczne choroby, aby poprawić swoją sytuację, stara się uzyskać grupę inwalidzką i rentę, co niestety ze względu na procedury zajmuje dużo czasu. Rodzina wspiera go opłacając czynsz za mieszkanie i czasem robiąc mu zakupy. Pan Dariusz otrzymuje jedynie zasiłek z OPS, który wynosi ok 500 zł miesięcznie. Po odjęciu kosztów mediów i leków w wysokości 400zł (Pana Dariusza nie stać na wykupienie wszystkich leków), pozostaje mu 100 zł na miesiąc.

Trzy kluczowe potrzeby Rodziny

1. Żywność: kawa, makaron, cukier, olej, dżem, mleko, konserwy mięsne, konserwy rybne, owoce i warzywa w puszkach, herbata (herbata każda oprócz miętowej, kawa rozpuszczalna, słodzik, warzywa marynowane w słoikach, grzyby w słoikach, pulpety, gotowe dania (gołąbki, fasolka), ogórki konserwowe, woda gazowana.

1. Środki czystości i artykuły higieniczne: mydło/żel myjący, szampon, pasta do zębów, proszek do prania (proszek tylko do koloru sypki), płyn do mycia naczyń, papier toaletowy, pianka do golenia, maszynka do golenia z pojedynczym ostrzem, ścierki do kurzu, papier toaletowy, mydło w kostce, pasta do zębów (lubi trzykolorową), płyny czyszczące (płyn do czyszczenia kuchni, łazienki).

Specjalne wymagania:

Pan Dariusz cierpi na łuszczycę i łojotokowe zapalenie skóry – używa specjalistycznego szamponu Selsun Blue.

1. Fotel

Pan Dariusz marzy o wygodnym fotelu z wysokim oparciem, w którym spędzałby większość dnia rozwiązując krzyżówki i słuchając ulubionej muzyki. Ze względu na problemy zdrowotne wygodna pozycja siedząca jest wskazana.

Pozostałe potrzeby Pana Dariusza

Odzież

Dres (Całoroczne)

Rozmiar: XXL, Uwagi: Dres spodnie i bluza kolor ciemny rozmiar 3 XL

Koszulka / t-shirt (Całoroczne)

Rozmiar: XXL, Uwagi: Zestaw koszulek kolor ciemny rozmiar 4 XL

Bielizna (Całoroczne)

Rozmiar: XXL, Uwagi: Bokserki luźne rozmiar 5XL

Obuwie

Kapcie (domowe)

Rozmiar: 45

Brakujące sprzęty gospodarstwa domowego

Czajnik do kuchenki gazowej

Szczególne upominki

Marzy o kilku płytach CD swojego ulubionego zespołu Electric Light Orchestra – Out of the blue, Discovery.