Program wczesnej interwencji (trwający łącznie 8h) dla osób w wieku 13-19 lat, które eksperymentują lub używają szkodliwie substancji psychoaktywnych (papierosy, e-papierosy, alkohol, narkotyki, dopalacze, leki itp.) i doświadczają związanych z tym problemów w szkole, pracy, rodzinie itp.
Uczestnikom gwarantujemy pełną dyskrecję!
Udział w programie jest:
Bezpłatny
Dobrowolny
Może wpłynąć na zmianę postawy uczestnika
Może pomóc w rozwiązaniu problemu (np. w szkole, pracy, w konflikcie z prawem)
Procedura zgłoszenia uczestnika do programu jest następująca (wszystkie spotkania odbywają się w miejscu prowadzenia zajęć fundacji, ul. Meander 8, Warszawa-Natolin, tuż przy stacji Metro-Natolin):
- Rodzic/opiekun prawny dziecka lub potencjalny uczestnik kontaktuje się z realizatorem programu z fundacji – numer telefonu: 577 328 471 (numer jest aktywny i dedykowany wyłącznie temu programowi)
- Realizator umawia termin spotkania indywidualnego (stacjonarnego) – jest to rozmowa motywująca (60 minut), decydująca o skierowaniu do programu i udziale w sesji warsztatowej
- Jeśli rozmowa motywująca skutkuje skierowaniem do programu – tworzona jest grupa warsztatowa i uczestnik zostaje zaproszony do udziału w dwóch albo trzech sesjach warsztatowych. Wszystkie sesje trwają łącznie 8 h i odbywają się popołudniami albo w weekendy w siedzibie fundacji. Realizatorzy programu są zobowiązani do zachowania pełnej dyskrecji, informacje uzyskane w toku realizacji programu nie są przekazywane do osób, placówek, służb zgłaszających.
- Na zakończenie uczestnicy otrzymują certyfikat ukończenia programu.
Realizacja programu może obejmować uczestników z terenu całej Warszawy (mogą to być uczniowie warszawskich szkół albo/i mieszkańcy Warszawy).