„Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny”

Wszystko o bezpieczeństwie! Zapraszamy na festyn edukacyjny organizowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie w ramach kampanii społecznej „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny”, który odbędzie się w najbliższą sobotę, 30 września, w godz. 09.00 – 13.00, w Szkole Podstawowej nr 340 (ul. Lokajskiego 3) oraz na parkingu przed szkołą. Jest on skierowany do dzieci z klas IV-VI wraz z rodzicami lub opiekunami.

Uczestnicy festynu otrzymają elementy odblaskowe zwiększające widoczność i bezpieczeństwo na drodze. Będą mogli wziąć udziału w panelach promujących bezpieczeństwo, które będą poruszały zagadnienia dotyczące m.in.: udzielania pierwszej pomocy, zasad związanych z bezpieczeństwem ruchu drogowego, umiejętności jazdy na rowerze po rowerowym torze przeszkód i miasteczku ruchu drogowego. Wszystkie te zagadnienia zostaną omówione przez praktyków i ekspertów takich jak ratownicy medyczni, egzaminatorzy wojewódzkiego ośrodka ruchu drogowego czy kierowca rajdowy.

Zaplanowane zostały różne atrakcje, takie jak okulary VR, wielkoformatowa gra Monopoly, konkursy o tematyce bezpieczeństwa ruchu drogowego z nagrodami, czy zabawy edukacyjne z animatorami. Wszystkie te elementy doświadczalnie przybliżą dzieciom zagadnienia i zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a także podniosą ich świadomość w tym zakresie.

Atrakcje dla dzieci przygotowane zostaną m.in. przez Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Warszawie, Wojewódzką Stację Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego „Meditrans” SPZOZ w Warszawie, Stowarzyszenie Automobilklub Polski, Straż Miejską m.st. Warszawy, a także TOR Modlin.