FESTIWAL TALENTÓW I KREATYWNOŚCI – ZAPROSZENIE

żółto – czerwona plama barwna z czarnym napisem „Dzień Kropki”. Autorstwo własne.

Jak co roku 15.września obchodzić będziemy Międzynarodowy Dzień Kropki. I to już po raz 15! Może zatem warto przypomnieć sobie, o co chodzi z tym dniem…

Wszystko zaczęło się od opowieści o Vashti i o tym, jak z pomocą pani nauczycielki odkryła swój talent, a potem pomagała innym odkrywać ich talenty. Jeśli nie znasz/nie pamiętasz tej historii, możesz obejrzeć bardzo krótki filmik, który ją pokazuje. Jest on ogólnodostępny, np. tu:

Z okazji 20. urodzin opowieści „The Dot” (po polsku „Kropka”) i 15. Międzynarodowego Dnia Kropki zapraszamy uczniów i nauczycieli (a może i chętnych rodziców…;D) do włączenia się w obchody Festiwalu Talentów i Twórczości. Startujemy w czwartek 14.09 i działamy do czwartku 21.09. Wtedy zamieścimy tu podsumowanie obchodów. Jako doradca zawodowy i psycholog w jednym zapraszam do udziału w akcji „Zmaluj Kropersa” – możliwy udział indywidualny w wolnym czasie oraz całych klas na dowolnie wybranej lekcji (więcej informacji na plakacie i w LIBRUSie), zabawy w wyszukiwanie i odkodowywanie ukrytych w szkole haseł i innych zabaw, które będę proponowała na bieżąco w festiwalowym tygodniu. Może w klasach też wymyślicie własne obchody… Byłoby pięknie, gdyby każdy dostrzegał swoje talenty i rozwijał je – szczególnie w festiwalowym tygodniu zachęcam do takich aktywności. A kreatywność? To także talent 🙂 Niech ten festiwalowy tydzień będzie także okazją do jej odkrywania na nowo i rozwijania.

Przyjemnej zabawy!

Magdalena Wójcicka.