Sensoryczny plac zabaw

Zachęcamy do głosowania na sensoryczny plac zabaw

Dzięki budżetowi obywatelskiemu mieszkańcy decydują o tym, na co przeznaczyć część budżetu Warszawy. Warszawiacy, co roku wymyślają i zgłaszają projekty, a następnie wybierają w głosowaniu te, które zostaną zrealizowane. W ten sposób wspólnie decydują o tym, co powstanie w najbliższej okolicy, w kilku dzielnicach lub w całej Warszawie.

W budżecie obywatelskim każdy mieszkaniec Warszawy może zgłosić projekt lub zagłosować. Nie trzeba być zameldowanym, ani pełnoletnim. Uczestnictwo w budżecie obywatelskim to świetna okazja, żeby razem z innymi decydować o tym, jak zmienia się Warszawa.

[https://um.warszawa.pl/waw/bo/o-budzecie]

Podjęłyśmy próbę zaprojektowania i ciekawego zaaranżowania przestrzeni, znajdującej się przy Szkole Podstawowej nr 330 i przylegającym do niej Przedszkolu nr 286 na ul. Mandarynki 1. To teren, na którym aktualnie znajdują się sprzęty do zabaw ruchowych, wiata na rowery, ławki oraz duży, rozległy trawnik.

Projekt zakłada budowę nowego placu zabaw, znajdzie się tam również zielona trawiasta przestrzeń z dwiema bramkami, do gry w piłkę. W planie ujęłyśmy także ulubioną przez dzieci tyrolkę.

Wiemy, jak bardzo dzieci lubią bawić się na placach zabaw, jak cieszą się i kreatywnie spędzają czas, gdy udostępnimy im miejsce na realizację działań i zdobywanie nowych doświadczeń.

Wiemy, że rozwój umiejętności motorycznych jest niezbędny do tego, by dziecko prawidłowo rozwijało się pod względem fizycznym oraz emocjonalnym. Aktywność ruchowa na świeżym powietrzu daje możliwość rozwoju wielu umiejętności, wpływa także na dotlenienie organizmu, obniża poziom napięcia i stresu.

Mandarynkowy plac zabaw ma zaspokajać sensoryczne potrzeby wszystkich dzieci, dostarczając wrażeń i bodźców do układów zmysłów – dotykowego, wzrokowego, słuchowego, przedsionkowego i proprioceptywnego. Wybór sprzętów, przyrządów oraz roślin mają przemyślane zastosowanie, a ich rozmieszczenie daje szansę swobodnego eksplorowania, ale także podążania „wytyczona ścieżką” w rytmie pór roku.

Sensoryczny plac zabaw Mandarynkowy Zakątek „Cztery pory roku” przeznaczony jest dla dzieci z dzielnicy Ursynów. Mieszkańcy mogą korzystać nieodpłatnie z placu zabaw w tygodniu w godzinach 17.30 – 20.00 i w soboty w godzinach od 9.00 do 15.00 oraz w niedziele w godzinach 9.00 – 20.00.

Terapeutki SI Zachęcamy do głosowania na sensoryczny plac zabaw