TVN SCENOKREACJE – wycieczka zawodoznawcza

Kończymy udział w projekcie „Sięgnij po więcej…”, którego celem było rozwijanie oferty doradztwa zawodowego. Na zakończenie chętni uczniowie klas 8 (z przyczyn organizacyjnych były to tylko 8a i 8c) wzięli udział w wycieczce zawodoznawczej. Pojechaliśmy do studia TVN Scenokreacje, by poznać bliżej pracę na planie serialu telewizyjnego.

Oprowadzani przez kierownika produkcji serialu „Na Wspólnej” odwiedziliśmy plan tego serialu. Mogliśmy oglądać go „z lotu ptaka” oraz odwiedzić kilka „mieszkań” bohaterów produkcji. W barze „U Marii” mogliśmy wczuć się w role klientów i pracowników, co obrazuje załączona sesja zdjęciowa. Oprócz planu zwiedziliśmy garderoby, mogliśmy zobaczyć, jak wygląda scenariusz odcinka oraz przez chwilę obserwować pracę aktorów, kamerzystów, oświetleniowców, dźwiękowców itd. podczas kręcenia kilku scen.

Na zakończenie spotkania odwiedziliśmy jeszcze plan serialu „Skazana” i tam także zrobiliśmy sobie sesję zdjęciową.

Mimo że Sękocin leży niedaleko, przez zimową aurę podróż była długa i męcząca, ale nawet przemarznięcie w trasie nie zmieniło zdania uczestników: to był ciekawy i udany wyjazd.

6 kolaży zdjęć zawierających po 4 zdjęcia (2 większe i 2 mniejsze) oraz logo odpowiednio serialu „Na Wspólnej” (2 kolaże zdjęć z planu i garderoby), serialu „Skazana” (3 kolaże zdjęć z planu) i studia Scenokreacje (1 kolaż zdjęć z trasy).