Układaliśmy puzzle

Puzzle
Udało się!
Układaliśmy PUZZLE!
Uczniowie, nauczyciele, pracownicy szkoły, rodziny i nasi przyjaciele –  układaliśmy puzzle!
  Przez 35 dni
  109 osób ułożyło
  17014 elementów!
          Wynikiem cierpliwej i mozolonej pracy są piękne obrazy oraz ogromna satysfakcja i niezwykle przyjemne uczucie stworzenia czegoś, co wcześniej istniało jedynie w kawałeczkach.
             Cieszymy się razem z Wami, że potrafimy sięgać po ten rodzaj zabawy, spędzania wolnego czasu, który niesie mnóstwo korzyści i jest alternatywą dla gier komputerowych czy puzzli przesuwanych jedynie palcem na ekranie tabletu czy telefonu. Mamy ogromną nadzieję  i  nie poddajemy się, przypominając i pokazując jak mądrze  i wartościowo można spędzać czas wolny.
           Dziękujemy wszystkim, którzy dołożyli choć jeden puzzelek 😊 i byli częścią naszej akcji!
PUZZLE:
🧩pozwalają wyłączyć się na bodźce wokół,
🧩uspakajają oddech i bicie serca,
🧩trenują koncentrację i skupienie,
🧩zmuszają do działań analitycznych i logicznych, 🧩do bycia kreatywnym, korzystania z wyobraźni,
🧩angażują do pracy: pamięć, uwagę, skupienie,
🧩wspierają i rozwijają funkcje wzrokowe oraz przestrzenne,
🧩są świetnym treningiem dla neuronów,
🧩dzięki synchronizacji pracy półkul mózgowych usprawniają jego funkcje,
🧩wpływają pozytywnie na zdolności motoryczne, sprawności manualne i precyzję drobnych ruchów rąk,
🧩nie mają limitu wieku, by zacząć je układać,
🧩można je układać samodzielnie lub w grupie,
🧩układając puzzle z drugą osobą doskonalimy umiejętność współpracy, planowania, pomagania sobie nawzajem,
🧩układając każde puzzle uczymy się wytrwałości w dążeniu do celu, mamy motywację do działania i odczuwamy dużą satysfakcję!
🧩🧩🧩🧩🧩🧩🧩🧩🧩🧩🧩🧩🧩🧩🧩🧩🧩🧩🧩
Agata Polak