Śladami bohaterów „Kamieni na szaniec” – klasy 7, rok szkolny 2022/23

Uczniowie klas siódmych byli na wycieczce śladami bohaterów lektury pt. „Kamienie na szaniec”. Mimo zimna na dworze i przeszywającego chłodu, wycieczkę trzeba zaliczyć do udanych. Dzięki Panu Erwinowi, naszemu przewodnikowi, jeszcze lepiej poznaliśmy tragiczne losy Alka, Zośki i Rudego. Widzieliśmy liceum im. Stefana Batorego, do którego uczęszczali Bohaterowie, odegraliśmy mini scenki z przebiegu Akcji pod Arsenałem, spacerowaliśmy w Ogrodzie Krasińskich. Zwiedziliśmy Muzeum więzienia Pawiak, Mauzoleum Walki i Męczeństwa, oddaliśmy hołd poległym, spoczywającym w kwaterze Zośka na Cmentarzu Wojskowym.
Nie zabrakło również wzruszeń i chwili zamyślenia.

Śladami bohaterów "Kamieni na szaniec"