Zróbmy coś razem, podzielmy się dobrem

Szanowni Państwo,

rozpoczynamy akcję „Szlachetna Paczka”.
Poniżej przedstawiamy opis rodziny, której będziemy pomagać w tym roku.
Zbiórka potrzebnych rzeczy potrwa do 9.12.2022 r.
Przyniesione artykuły prosimy zostawiać w sali Si2 (sala obok dużej sali gimnastycznej). Zachęcamy do zbiórek finansowych w klasach, by móc zakupić podarunkową kartę zdrowia dla Pana Andrzeja.
Ewentualne pytania prosimy kierować przez Librus (p. P. Madej, p. A. Lutosławska).

Liczymy na Państwa pomoc i wsparcie.
„Razem zmieniamy świat na lepsze!”

Historia Rodziny
Pan Andrzej ma 42 lata.
W 2011 roku jego życie wywróciło się do góry nogami, gdyż dostał zakrzepicy kończyn dolnych, przez co jest niezdolny do samodzielnej egzystencji. Oprócz tego choruje także na astmę oskrzelową, nadciśnienie tętnicze, ma też rozrzedzenie krwi po zatorowości płuc. Przez dużą ilość chorób musi zażywać kilkadziesiąt leków dziennie, które spowodowały częściową utratę słuchu i wzroku. Sytuacja zdrowotna nie pozwala na podjęcie pracy, jednak Pan Andrzej chodzi do szkoły, aby poszerzać swoją wiedzę. Korzysta z pomocy OPS, a także szuka pomocy w stowarzyszeniach i fundacjach. Utrzymuje się z przyznanych mu świadczeń w wysokości 1200 zł, po odjęciu wydatków w tym bardzo drogiego leczenia w wysokości 980 zł miesięcznie, na życie zostaje mu tylko 240zł.

Piękno Rodziny
Pan Andrzej chciałby skończyć szkołę do której uczęszcza i chce uczyć się dalej. Lubi wszystkie prace domowe, mówi o sobie -„złota rączka” Jego życie to monotonia i wegetacja. Chciałby jeszcze coś w życiu osiągnąć. Lubi pomagać ludziom, uśmiech drugiego człowieka jest dla niego bezcenne. Jest wdzięczny swojemu byłemu szefowi, że kiedyś w niego uwierzył i dał mu pracę. Mimo tak wielu chorób ma dużo siły i wytrwałości. Jest bardzo pogodnym człowiekiem.

Trzy kluczowe potrzeby Rodziny
1. Żywność
Mężczyźnie nie wystarcza pieniędzy na żywność. Zapas żywności znacznie odciążyłby budżet.
Żywność trwała: kasza, makaron, mąka, cukier, olej, dżem, konserwy mięsne, konserwy rybne, owoce i warzywa w puszkach, herbata ziołowa – szałwia, mięta, lipa, rumianek, kawa parzona.
2. Środki czystości
Podobnie jak w przypadku żywności mężczyźnie brakuje pieniędzy na środki czystości.
Środki czystości: mydło/żel myjący, szampon, pasta do zębów, płyn do płukania, proszek do prania, płyn do mycia naczyń, płyny czyszczące, kapsułki do zmywarki, pianka do golenia.
3. Odkurzacz
Mężczyzna ma zepsuty odkurzacz, który nie nadaje się do naprawy. Nowy odkurzacz pomoże w utrzymaniu porządku.

Pozostałe potrzeby Pana Andrzeja
Odzież
Dres (Przejściowe)
Rozmiar: L, Uwagi: Dres ciemny, szary lub czarny, a bluza dresowa, zakładana przez głowę
Koszulka / t-shirt (Letnie)
Rozmiar: L,
Skarpetki (Przejściowe)
Rozmiar: M, Uwagi: Skarpetki rozmiar 42
Obuwie Adidasy
Rozmiar: 42, Uwagi: Kolor czarny
Kozaki/buty zimowe
Rozmiar: 42, Uwagi: Buty zimowe, kolor czarny.

Wyposażenie mieszkania
Kołdra rozmiar 140/200, poduszka rozmiar 70/80, koc gruby, ręczniki kąpielowe 70/140
Pościel (poszwy, prześcieradło)

Brakujące sprzęty gospodarstwa domowego

Maszynka do golenia
Laptop

Szczególne upominki
Panu Andrzejowi brakuje pieniędzy na leki. Podarunkowa karta zdrowia.

Zróbmy coś razem, podzielmy się dobrem