Puzzle – wyzwanie

Puzzle

Mamy dla Was „coś” co wciąga i pochłania na długie godziny i na pewno szybko się nie znudzi!

Jest idealną propozycją na jesienne wieczory, wycisza, pozwala wyłączyć się na bodźce wokół, uspakaja oddech i bicie serca. Trenuje koncentrację i skupienie. Zmusza do działań analitycznych i logicznych, do bycia kreatywnym, korzystania z wyobraźni. To „coś” zmusza do pracy: pamięć, uwagę, skupienie, wspiera i rozwija funkcje wzrokowe oraz przestrzenne. To świetny trening dla neuronów, dzięki synchronizacji pracy półkul mózgowych usprawnia jego funkcje. Zdolności motoryczne, sprawności manualne i precyzja drobnych ruchów rąk także ulegają poprawie, gdy zaangażujesz się w zabawę tym „czymś”. Czy wiesz już jaką super aktywność polecamy?

Tak! To układanie puzzli.

Nie mają limitu wieku, by zacząć je układać. Robią to małe dzieci, młodzież, dorośli i ludzie starsi. Ważne, by liczba elementów i stopień trudności były dopasowane do zainteresowań i posiadanych umiejętności. Można je układać samodzielnie lub w grupie. Wtedy doskonalimy również umiejętność współpracy, planowania, pomagania sobie nawzajem. Układając każde puzzle uczymy się wytrwałości w dążeniu do celu, mamy motywację do działania i odczuwamy dużą satysfakcję. To niezwykle przyjemne uczucie tworzenia czegoś, co wcześniej istniało jedynie w kawałeczkach.

————————————————————————————————————-

Podejmij z nami wyzwanie. Ułóż puzzle. Takie, które lubisz, podobają Ci się, patrzenie na nie sprawi Ci przyjemność. Możesz zaprosić do zabawy bliskich, rodzeństwo, rodziców, dziadków, kolegów z klasy, koleżanki ze świetlicy, sąsiadów. Układaj je w wolnych chwilach, choćby kilkanaście minut dziennie. Codziennie. Ułożone puzzle sfotografuj i wraz z opisem (ile osób je ułożyło oraz z ilu składają się elementów) prześlij na nasz adres mailowy:  paula.madej@sp330.waw.pl

Wyrazisz w ten sposób zgodę na umieszczenie zdjęcia na stronie szkoły oraz szkolnym Instagramie i stronie Facebook.

Jak myślisz, ile układanek ułożymy w Mandarynce?

Drodzy Uczniowie, Rodzice, Pracownicy Szkoły!

Wszystkich zapraszamy do wspólnej zabawy.

Indywidualnie lub zespołowo!

Czas trwania to aż 5 tygodni, od 7 listopada do 11 grudnia 2022r.

Czekamy na zdjęcia Waszych prac!

Życzymy dobrej zabawy!

terapeutki integracji sensorycznej