SZYJEMY DOBRO

grafika EMOTKOWE POŻERACZE SMUTKÓW (żółta buźka z uśmiechem i serduszkami zamiast oczu, dookoła igła, nitki, nożyczki, napis EMOTKOWE POŻERACZE SMUTKÓW i czerwona ramka – koło przerywaną linią).

Przedstawiamy Kiciusia Zezusia – jest to Pożeracz Smutków Gigant, maskotka uszyta przez panią Magdę (psycholog) w ramach akcji Nauczyciele Szyją Dobro. Kiciuś i ok. 150 innych maskotek – gigantów uszytych przez nauczycieli z całej Polski są do nabycia na allegro pod adresem https://allegro.pl/uzytkownik/SzyjemyDobro Dochód ze sprzedaży wszystkich maskotek przekazany zostanie na budowę nowoczesnego Centrum Psychiatrii Dzieci i Młodzieży przy Centrum Zdrowia Dziecka. Zatem warto zainwestować – Ty zyskujesz maskotkę, wszyscy zyskujemy wkład w budowę bardzo potrzebnego miejsca wsparcia dla dzieci i młodzieży. Jedyny minus: trzeba się pospieszyć, bo licytacja kończy się 26.10.2022 o 20:00.

Akcja Nauczyciele Szyją Dobro ma także swój wymiar ogólnoszkolny – do szycia dobra zaproszeni są wszyscy uczniowie, rodzice i pracownicy, ktokolwiek zechce. Rozkręcamy bowiem akcję szycia Emotkowych Pożeraczy Smutków. W skrócie będzie ona polegała na szyciu maskotek, które będzie można zakupić na szkolnym kiermaszu, a dochód z kiermaszu także wpłynie na konto fundacji TVN na budowę Centrum Psychiatrii Dzieci i Młodzieży. Więcej szczegółów wkrótce. Potencjalnych chętnych do szycia prosimy o kontakt przez LIBRUS z panią Magdaleną Wójcicką.

grafika promująca akcję Nauczyciele Szyją Dobro autorstwa Marty Florkiewicz – Borkoweskiej (biało różowe tło, granatowy napis Szyjemy dla psychiatrii dziecięcej, loga fundacji TVN, Cyfrowego Dialogu i Głosu Nauczycielskiego oraz zdjęcia różnych maskotek),

2 zdjęcia maskotki – kota w biało-granatowe paski (1 cały kot i 1 zbliżenie łebka), grafika promująca akcję