Pokaż małym bohaterom, że nie są sami

Dwie szare myszki

Zapraszamy do udziału w akcji szycia myszek dla dzieci z Ukrainy organizowanej przez Ksenię S. Potępę, Karolinę Dróżdż i Alicję Safarzyńską – Płatos. Wspomniane panie są autorkami serii bajek terapeutycznych nawiązujących do wojny w Ukrainie i sytuacji uchodźców oraz osób udzielających im pomocy. Zanim wyjaśnimy, na czym polega akcja szycia myszek, najpierw kilka słów o bajkach.

Wspomniane bajki są one do pobrania pod adresem potrzebafantazji.com/bohaterowie w języku polskim, ukraińskim, rosyjskim i w kilku innych. Pobrać można pliki pdf do samodzielnego wydruku, zaś ilustracją bajek są obrazki do samodzielnego kolorowania. Sięgnięcie po nie, polecamy rodzicom i wychowawcom młodszych dzieciaków. Na serię opowieści o bohaterach składają się „Bohaterowie też płaczą” – opowieść skierowana do dzieci, które musiały opuścić swoje domy i przybyły do Polski, „Spotkanie z bohaterem” – opowiadanie pokazuje sytuację z perspektywy dzieci goszczących u siebie lub spotykających osoby uciekające przed wojną, „Rozmowy bohaterów” – opowiadanie skierowane do obu tych grup oraz „Jesteś bohaterem” – opowieść adresowaną do dzieci, które pozostały w Ukrainie.

I właśnie z tą ostatnią bajką związana jest akcja pomocowa: autorki bajek terapeutycznych chcą wysłać dzieciom pozostającym w Ukrainie zestawy prezentowe: wydruk bajki, kredki do kolorowania i maskotka myszki – bohaterki opowieści. Naszą rolą jest właśnie uszycie myszek i wysłanie ich autorkom projektu. Więcej informacji znajdą Państwo pod adresem https://potrzebafantazji.com/jestesbohaterem/ Zachęcamy do samodzielnego szycia myszek i dostarczenia ich do psycholog szkolnej Magdaleny Wójcickiej najpóźniej do 25.05, aby wspólną paczką dostarczyła je do organizatorów. Jeśli ktoś miałby kłopot z wydrukowaniem szablonu maskotki, także u pani Wójcickiej można go pobrać. Jednocześnie informujemy, że osoby chętne do wspólnego szycia zapraszamy w środę 11.05. na godzinę 16.15. Zbiórka przy stołówce, skąd razem udamy się do odpowiedniej sali. Warto przynieść własne skrawki tkanin, igły i nici 🙂

Plakat promujący wydarzenie pobrany ze strony https://potrzebafantazji.com