Wsparcie emocjonalne uczniów w kontekście wojny w Ukrainie

Grafika - znaki zapytania nad głową

Szanowni Państwo, drodzy Uczniowie,

pojawiają się zgłoszenia o tym, że część z Was mocno przeżywa obecną sytuację i potrzebuje wsparcia. Nie da się ukryć, że trwająca wojna i nieustanny natłok informacji medialnych powodują u nas wszystkich przewlekły stres. Dodatkowo, nasze działania pomocowe (rozmaite zbiórki, przyjmowanie uchodźców w domach czy coraz liczniejsza grupa uczniów z Ukrainy w naszej szkole) – choć są piękne, ważne i potrzebne – sprawiają, że sprawy wojenne są bardziej „nasze”, bliskie. Jeśli spotykamy osobę, która uciekła z ogarniętego wojną kraju, to nagle ta wojna przestaje być „faktem medialnym” i robi się czymś bliskim. A to może budzić różne emocje. Dlatego ponawiamy ofertę spotkań grupowych, podczas których stworzymy przestrzeń do nazwania emocji, zadania pytań, wyrażenia wątpliwości. Uczniów klas 4-6 zapraszamy w środę 16.03. o 8:50 do stołówki. Uczniów klas 7-8 zapraszamy także w środę 16.03. ale o 12:40 do sali nr 9. Tym razem nie zbieramy zapisów (ta formuła się nie sprawdziła) – wystarczy zgłosić nauczycielom, że idziecie do psychologa i po prostu przyjść na spotkanie.

Plakat promujący spotkanie zawierający najistotniejsze dane (daty i miejsca spotkań) oraz grafiki przedstawiające postaci obciążone pytaniami i wątpliwościami. Wykorzystane grafiki pochodzą z serwisu pixabay.com i posiadają licencję do bezpłatnego użytku komercyjnego, autorką kolażu jest Magdalena Wójcicka.