Święto mózgu

Tydzień mózgu - grafika móżgu

Mózg – niektórzy mówią 1,5 litra galaretki, która produkuje prąd. Ta najbardziej skomplikowana i fascynująca część naszego ciała, 15 marca, ma swoje święto. Ze względu na rolę, jaką pełni w organizmach, postanowiłyśmy poświęcić mu cały tydzień.
W dniach od 14 do 18 marca zapraszamy na warsztaty, zajęcia, konkursy, gry i zabawy.

Przed nami spora dawka wiedzy i mnóstwo zabawy.

• Poniedziałek – poznamy się z bohaterem tygodnia, zaprosimy na wystawę plakatów oraz przekonamy się, jakie warzywo podszywa się pod mózg,
  • Wtorek – szukajcie na korytarzach zadań, które rozruszają Wasze szare komórki,
  • Środa – dowiecie się, co Wasz mózg lubi, a za czym nie przepada,
  • Czwartek – Śniadanie Mistrzów – czyli co jeść, aby Wasz mózg miał paliwo do pracy – przynoście zdjęcia i przepisy zdrowych śniadań. Może uda nam się z nich zrobić książkę kucharską?
  • Piątek – po ciężkim tygodniu czas na relaks – poznamy Wasze sposoby na odpoczynek, a przerwy będą przebiegać w wyjątkowo spokojnej atmosferze.

Ponadto będą czekały codzienne wyzwania dla Waszego mózgu – szukajcie ich na FB.
    PS szykuje się mały konkurs…

Tydzień mózgu - plan znajdujący sie w treści wiadomości