Konkurs „Śladami Wandy Malczewskiej”

Logo MKO

Szanowni Państwo,

Informuję, że w roku szkolnym 2021/2022 na podstawie porozumień zawartych przez Mazowieckiego Kuratora Oświaty z Łódzkim Kuratorem Oświaty i Śląskim Kuratorem Oświaty będzie przeprowadzony Konkurs „Śladami Wandy Malczewskiej”. Konkurs jest skierowany do uczniów klas IV–VIII szkół podstawowych.

Konkurs uzyskał patronat honorowy Ministra Edukacji i Nauki, ponieważ cele Konkursu wpisują się w realizację kierunków polityki oświatowej państwa na rok 2021/2022. Celem nadrzędnym Konkursu jest rozwijanie wśród dzieci i młodzieży patriotyzmu i poczucia odpowiedzialności oraz poszanowania dla polskiego dziedzictwa kulturowego. Poprzez zainteresowanie uczniów działalnością Wandy Malczewskiej Konkurs może stanowić zachętę dla dzieci i młodzieży do rozwijania postawy zaangażowania w życie społeczne, respektując chrześcijański system wartości.

Konkurs „Śladami Wandy Malczewskiej” jest konkursem artystycznym. Pracę konkursową można wykonać w jednej wybranej kategorii: literackiej lub plastycznej. Planowany termin przeprowadzenia Konkursu: luty 2022 r. – kwiecień 2022 r. Termin składania prac konkursowych: do dnia 20 kwietnia 2022 r.

Szczegółowe informacja o konkursie wraz z załącznikami i materiały do pobrania znajdują się na stronie internetowej Kuratorium Oświaty w Warszawie: www.kuratorium.waw.pl

Mazowiecki Kurator Oświaty

Aurelia Michałowska