Wsparcie dla uczniów w związku z wojną w Ukrainie

Drodzy Uczniowie,

jak wiecie, za naszą granicą w Ukrainie toczy się wojna. Dla wielu osób jest to powód do silnych przeżyć, emocji, wątpliwości. Jeśli Ty przeżywasz tę sytuację, nosisz w sobie jakieś emocje, pytania, przeżycia czy myśli, z którymi nie bardzo wiesz, co zrobić, a są dla Ciebie trudne i nieprzyjemne, zapraszamy Cię na spotkanie w środę. Organizujemy 2 spotkania: dla uczniów klas 4-6 o 8:00 a dla uczniów klas 7-8 o 12:40. Będą to spotkania, podczas których każdy będzie mógł podzielić się swoimi przeżyciami i posłuchać innych. Nie będziemy bawić się we wróżki i przewidywać, co się stanie dalej. Nie będziemy też hejtować czy politykować. Po prostu spędzimy wspólnie godzinę, by porozmawiać i – mam nadzieję – poczuć się po tej rozmowie trochę lepiej.

Jeśli chcesz wziąć udział w takim spotkaniu – napisz. Mogą też zgłosić Cię rodzice. Nie zostawaj sam(a) z tym trudem.

UWAGA: Jeśli zgłosi się dużo chętnych, podzielimy grupy na mniejsze, co może wiązać się ze zmianą terminów.

Jeśli masz potrzebę porozmawiać, ale nie chcesz przy grupie, możemy spotkać się z Tobą indywidualnie. Daj tylko znać, że chcesz.

Pozdrawiamy – zespół psychologów szkolnych. Plakat przedstawiający ofertę spotkania dla uczniów. Na plakacie emotikonka – mina wystraszona, a z głowy wysypują się małe wystraszone minki. Wokół emotikonki dymki z tekstami: Boję się wojny. Czy wypada śmiać się i bawić w czasie wojny? Rodzice i tak mają ciężko, nie mogę im dokładać mojego strachu. Mało mnie obchodzi ta wojna – czy jestem złym człowiekiem? Rodzina mojego kolegi jest w Ukrainie… nie mogę mu nijak pomóc… Poniżej informacje o terminie spotkań.