Międzyszkolny konkurs „Mój wymarzony zawód”

Plakat promujący konkurs zawierający zdjęcia wybranych zawodów (lekarka, malarka, policjantka, fryzjer-barber, pracownik biurowy, pracownik budowy) oraz tytuł konkursu „Mój wymarzony zawód” i dopisek „konkurs międzyszkolny”.

Zapraszamy do udziału w VIII edycji konkursu „Mój wymarzony zawód” organizowanego przez Centrum Rozwoju Doradztwa Zawodowego (WCIES) i Biuro Edukacji m.st. Warszawy.

Konkurs adresowany jest do wszystkich uczniów, a prace oceniane będą w dwóch kategoriach wiekowych:

– uczniowie klas 1-6

– uczniowie klas 7-8 (na etapie szkolnym, na dalszych etapach w tej kategorii oceniane będą także prace uczniów szkół ponadpodstawowych).

Zadaniem ucznia startującego w konkursie jest stworzenie prezentacji lub filmu, które pokażą wybrany zawód. Niezależnie od tego, czy przygotujesz prezentację czy film, powinny one zawierać takie informacje:

– krótki rys historyczny zawodu i specyfikę pracy w danym zawodzie,

– kwalifikacje, umiejętności niezbędne do wykonywania danego zawodu,

– drogi kształcenia – szkoły, studia, kursy oraz możliwości zatrudnienia,

– informacje o znanych osobach wykonujących ten zawód, a także inne informacje/ciekawostki.

Zarówno prezentacja jak i film powinny zostać wykonane samodzielnie i indywidualnie (nie przewiduje się możliwości wykonywania prac w parach czy grupach). Wymogi dodatkowe:

– Prezentacja – prezentacja multimedialna w wybranym przez siebie programie zapisana w pdf, licząca nie więcej niż 10 slajdów. Wybrani Uczestnicy zostaną zaproszeni do zaprezentowania swojej pracy w formie wypowiedzi ustnej na spotkaniu z Kapitułą Konkursu.

– Film – nagranie filmu dowolną techniką. Film powinien być nagrany w formacie otwieranym przez bezpłatne, ogólnodostępne programy typu: Media Player. Czas trwania filmu do 5 minut. Wybrani Uczestnicy zostaną zaproszeni do zaprezentowania swojej pracy w formie wypowiedzi ustnej na spotkaniu z Kapitułą Konkursu.

Chęć udziału w konkursie należy zgłosić do jednej ze szkolnych doradczyń zawodowych (p. Ilona Czajkowska i p. Magdalena Wójcicka). Do nich też należy złożyć prace.

Termin składania prac: 18.03.2022.

Więcej informacji pod adresem: https://um.warszawa.pl/waw/wcies/-/moj-wymarzony-zawod-1 oraz u szkolnych doradców zawodowych.