Stowarzyszenie OPTA zaprasza

Logo OPTA

Stowarzyszenie OPTA zaprasza dzieci w wieku 8-10 lat oraz młodzież w wieku 12-14 lat i ich rodziców do udziału w Projekcie „Kryzys czyli Szansa”.

Oferujemy BEZPŁATNY udział w:

Grupie terapeutycznej dla młodzieży (12 – 14 lat)
: podczas której nastolatki nauczą się budować poczucie własnej wartości, radzić sobie z bezradnością oraz rozpoznawać swoje mocne strony. Uzyskają wiedzę o normach grupowych i społecznych oraz nabędą umiejętności współpracy i współistnienia w grupie.

Grupie terapeutycznej dla rodziców/opiekunów: gdzie będzie można nabyć lub rozwinąć umiejętność rozpoznawania i przyjmowania uczuć i potrzeb dzieci, rozumienia własnych uczuć i postaw wobec dzieci, uczyć się otwartej komunikacji w rodzinie, pozostawiania dziecku przestrzeni do decydowania o sprawach, które mogą pozostać w jego rękach oraz stawiania granic i pilnowania zasad ważnych dla prawidłowego rozwoju dziecka, rozpoznawania sygnałów świadczących o przeżywanych przez dzieci problemach.

Obie grupy prowadzone są  równolegle, kiedy dziecko bierze udział w grupie młodzieżowej, jeden z jego rodziców  bierze udział w grupie rodzicielskiej odbywającej się w tym samym czasie.

Udział w grupach poprzedza konsultacja rekrutacyjna.

Kiedy: Czwartki 17.30 – 19.00

Start: Marzec 2022, zakończenie: Grudzień 2022

Gdzie: Stowarzyszenie OPTA, ul. Marszałkowska 85/34 Warszawa

Zapisy: 797 924 700, 797 850 874, sekretariat czynny pn. – pt. w godz. 10-17

Stowarzyszenie OPTA zaprasza dzieci w wieku 8-10 lat i ich rodziców do udziału w Projekcie „ Kryzys czyli Szansa”.

Oferujemy BEZPŁATNY udział w:

Grupie terapeutycznej dla dzieci (8 – 10 lat): podczas której dzieci nauczą się budować poczucie własnej wartości, radzić sobie z bezradnością oraz rozpoznawać swoje mocne strony. Uzyskają wiedzę o normach grupowych i społecznych oraz nabędą umiejętności współpracy i współistnienia w grupie.

Grupie terapeutycznej dla rodziców/opiekunów: gdzie będzie można nabyć lub rozwinąć umiejętność rozpoznawania i przyjmowania uczuć oraz potrzeb dzieci, rozumienia własnych emocji oraz postaw wobec dzieci, uczyć się otwartej komunikacji w rodzinie, pozostawiania dziecku przestrzeni do decydowania o sprawach, które mogą pozostać w jego rękach oraz stawiania granic i pilnowania zasad ważnych dla prawidłowego rozwoju dziecka, rozpoznawania sygnałów świadczących o przeżywanych przez dzieci problemach.

Obie grupy prowadzone są  równolegle, kiedy dziecko bierze udział w grupie dziecięcej, jeden z jego rodziców bierze udział w grupie rodzicielskiej odbywającej się w tym samym czasie.

Udział w grupach poprzedza konsultacja rekrutacyjna.

Kiedy: Poniedziałki 17.30 – 19.00

Start: Marzec 2022, zakończenie: Grudzień 2022