Z wizytą w stolarni – klasa 2a i 3c- rok szkolny 2021/22

W piękny, słoneczny, październikowy dzień, klasa 2a i 3c wybrały się na wycieczkę do Ośrodka Edukacji Technicznej w Słomczynie. A tam mnóstwo atrakcji, dobrej zabawy i solidnej wiedzy na temat lasu, drzew, drewna i jego obróbki.
Pan Andrzej zabrał nas do swojej stolarni, pokazał jak pracują maszyny (wszystko oczywiście zgodnie z wymogami BHP), opowiedział o gatunkach drewna, czym się różnią i do czego mogą być wykorzystywane. Pani Beatka przeniosła nas w czasie, zabierając do starej stolarni i demonstrując jak kiedyś były wykorzystywane wyroby stolarskie. Był też czas na zabawy na świeżym powietrzu, ognisko i oczywiście zajęcia techniczne. Samodzielnie szlifowaliśmy deskę, na której potem powstały cudne obrazki. To był wspaniały czas, jesteśmy wszyscy zachwyceni!