Ślubowanie klas pierwszych

Sztandar SP 330
Ślubowanie klas pierwszych

Dnia 28 października br., w naszej szkole, odbyła się uroczystość ślubowania i pasowania na uczniów dzieci klas pierwszych.

W uroczystości brali udział uczniowie klas pierwszych wraz z wychowawcami, dyrektor szkoły, wicedyrektorzy, zaproszeni goście oraz przedstawiciel Rady Rodziców.

W niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym uczniowie klas pierwszych ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania dyrekcja szkoły dokonała symbolicznego pasowania na ucznia, dotykając ołówkiem, jak czarodziejską różdżką, ramion dzieci. Od tej chwili stali się oni nowymi członkami naszej wielkiej szkolnej rodziny!

Na początku uroczystości odbyła się część artystyczna. Uczniowie klas pierwszych zatańczyli poloneza a uczniowie klasy III a i III c przygotowali program artystyczny. Pani dyrektor złożyła życzenia wielu sukcesów w nauce wszystkim uczniom. Potem uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy, legitymacje a od Rady Rodziców mały upominek. Po skończonej akademii nasi pierwszoklasiści wraz z wychowawcami i rodzicami udali się do swoich sal na słodki poczęstunek zorganizowany przez swoich rodziców.

Pierwszakom życzymy wielu sukcesów w murach naszej szkoły!